Zasady

Ekonomiczne i komfortowe podróże

Podróżować można na wiele sposobów, zaczynając od autostopu i couchsurfingu, a kończąc na prywatnym samolocie i ultra-luksusowych hotelach. Ekonomiczne i komfortowe podróżowanie jest czymś pomiędzy. Determinuje to zakładany dzienny budżet, który dla każdego planu wynosi od 250 do 400 zł.

Luksusowe podróże (oznaczone w tytule znaczkiem „🎀”)

Niektóre miejsca na ziemi wymagają by głębiej sięgnąć do kieszeni. Budżet takich wyjazdów wynosi od 400 do 600 zł na dzień.

Aktywne, ale wolne podróże

Jadąc w bardzo turystyczne miejsce można biegać od atrakcji do atrakcji, praktycznie od samego rana do samego wieczoru, zaliczając wszystkie muzea, pomniki i inne, mniej lub bardziej ciekawe miejsce. Można także wylegiwać się cały dzień na plaży. Aktywne, lecz wolne podróżowanie polega na ograniczeniu liczby odwiedzonych atrakcji w ciągu dnia do tych najistotniejszych oraz na zagwarantowaniu w ciągu całego wyjazdu także dni na relaks i odpoczynek.

Margines błędu

Planując podróże, mimo najszczerszych chęci i ogromnego wysiłku włożonego w odpowiednie przygotowanie nie zawsze da się wszystko przewidzieć i zaplanować. Dlatego przed wybraniem się w podróż, dla własnego bezpieczeństwa, warto jeszcze raz dokładnie potwierdzić wszystkie znalezione w naszych planach informacje.

Przy okazji warto także zwrócić uwagę na znaczek „✔️” znajdujący się w tytule planu. Oznacza on, że dany plan był zrealizowany w rzeczywistości przez jego twórców, co zmniejsza ryzyko wystąpienia błędu.