Optymalizacja kosztów noclegu

Noclegi to bardzo istotna część naszego wyjazdu. Dlatego warto im się bliżej przyjrzeć.

Na co zwrócić uwagę

Mogłoby się wydawać, że najważniejszy czynnik to cena. Jest to jednak bardzo błędne myślenie. Przy optymalizacji kosztów noclegu warto także zwrócić uwagę na szereg innych czynników takich jak:

  • lokalizacja – najlepiej taka, która umożliwi nam realizację naszego planu zwiedzanie bez ponoszenia dodatkowych kosztów transportu i straty czasu,
  • wygoda i udogodnienia – temat względny, ale czasem można za nieco wyższą cenę spędzić czas w znacznie lepszym apartamencie, czy pokoju,
  • opinie i rating – bo na zdjęciach wszystko wygląda ładnie,
  • cena – taka by mieściła się w ramach naszego budżetu.

Jaki typ noclegu wybrać

Tutaj nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Podróżując samemu warto zwrócić uwagę na hostele lub nawet na darmowy couchsurfing. Pozwoli to nie tylko ograniczyć koszty, ale także poznać nowe osoby. Podróżując w parach lub w grupie warto zwrócić uwagę na apartamenty. Często są one nie tylko tańsze niż hotele, ale w dodatku oferują wyższy standard i dają nam więcej swobody.

Gdzie szukać

W sieci istnieje ogromna ilość wyszukiwarek noclegowych. Do najpopularniejszych należą:

Oferty all-inclusive w biurach podróży oraz różnorodne okazje

W przypadku niektórych regionów znacznie taniej od organizacji noclegów samodzielnie wychodzi wykupienie pakietu all-inclusive w jednym z biur podróży. Warto więc śledzić także ich oferty oraz spoglądać na wszelakie strony z superokazjami.

Unikaj „długich weekendów”

Wyjazd w grudniu na jedną z greckich wysp pomimo znacznie niższych cen noclegów pewnie mija się z celem. Warto jednak omijać najbardziej obłożone terminy. Wtedy oferta dostępnych noclegów jest bardzo wybrakowana, a w dodatku ceny potrafią być wyższe nawet o kilkadziesiąt procent.